530CC33M3333DG
Mfr.Part #
530CC33M3333DG
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
33.3333MHz
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Max) :
88mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C