530CC33M3300DGR
Mfr.Part #
530CC33M3300DGR
Description
XTAL OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
88mA
Power Supplies :
3.3V
Frequency :
33.33MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
33.33MHz
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±7ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
530CC33M3300DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC33M3300DGR
530CC33M3300DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD