530CC32M7680DGR
Mfr.Part #
530CC32M7680DGR
Description
XTAL OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
32.768MHz
JESD-609 Code :
e3
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Frequency :
32.768MHz
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency Stability :
±7ppm
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Power Supplies :
3.3V
Datasheets
530CC32M7680DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC32M7680DGR
530CC32M7680DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD