530CC24M0000DGR
Mfr.Part #
530CC24M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
88mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
24MHz
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Frequency :
24MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Additional Feature :
Tape and Reel
Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
530CC24M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC24M0000DGR
530CC24M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD