530CC22M1184DG
Mfr.Part #
530CC22M1184DG
Description
XTAL OSC XO 22.1184MHZ CMOS SMD
Packaging :
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency :
22.1184MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
22.1184MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Pbfree Code :
yes
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C