530CC148M500DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530CC148M500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
JESD-609 Code :
e3
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
88mA
Output :
CMOS
Frequency :
148.5MHz
Operating Frequency :
148.5MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
6
Reach Compliance Code :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Series :
Si530
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Datasheets
530CC148M500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC148M500DGR
530CC148M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD