530CC122M880DGR
Mfr.Part #
530CC122M880DGR
Description
XTAL OSC XO 122.8800MHZ CMOS SMD
Oscillators
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Max) :
88mA
Power Supplies :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount
Operating Frequency :
122.88MHz
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
122.88MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Datasheets
530CC122M880DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC122M880DGR
530CC122M880DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD