530CC116M500DGR
Mfr.Part #
530CC116M500DGR
Description
XTAL OSCILLATOR
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±7ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
116.5MHz
Datasheets
530CC116M500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC116M500DGR
530CC116M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD