530CC114M285DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530CC114M285DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 114.2850MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Additional Feature :
TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency :
114.285MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
CMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Supply Voltage :
3.3V
Series :
Si530
Operating Frequency :
114.285MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Datasheets
530CC114M285DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC114M285DGR
530CC114M285DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD