530CB67M5840DG
Mfr.Part #
530CB67M5840DG
Description
XTAL OSC XO 67.5840MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e3
Current - Supply (Max) :
88mA
Operating Frequency :
67.584MHz
yes
Power Supplies :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
67.584MHz
Output :
CMOS
Si530
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
530CB67M5840DG
Skyworks Solutions, Inc. 530CB67M5840DG
530CB67M5840DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD