530CB62M5000DG
Mfr.Part #
530CB62M5000DG
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Packaging :
Strip
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Crystal
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Power Supplies :
3.3V
Operating Frequency :
62.5MHz
Frequency :
62.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CMOS
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
530CB62M5000DG
Skyworks Solutions, Inc. 530CB62M5000DG
530CB62M5000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD