530CA77M7600DG
Mfr.Part #
530CA77M7600DG
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ CMOS SMD
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Frequency :
77.76MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Number of Terminations :
6
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
CMOS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency Stability :
±50ppm
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
77.76MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Supplies :
3.3V
Current - Supply (Max) :
88mA
Datasheets
530CA77M7600DG
Skyworks Solutions, Inc. 530CA77M7600DG
530CA77M7600DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD