530CA61M4400DG
Mfr.Part #
530CA61M4400DG
Description
XTAL OSC XO 61.4400MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
88mA
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
61.44MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
530CA61M4400DG
Skyworks Solutions, Inc. 530CA61M4400DG
530CA61M4400DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD