530CA50M0000DGR
Mfr.Part #
530CA50M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Operating Supply Voltage :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
50MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Series :
Si530
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Not Qualified
Load Capacitance :
15pF
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Published :
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
50MHz
Additional Feature :
Tape and Reel
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
88mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
530CA50M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CA50M0000DGR
530CA50M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD