530CA33M3333DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530CA33M3333DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Strip
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Operating Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
Si530
Operating Frequency :
33.3333MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
±50ppm
Load Capacitance :
15pF
Current - Supply (Max) :
88mA
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Qualification Status :
Not Qualified
Termination :
SMD/SMT
Frequency :
33.3333MHz
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
530CA33M3333DG
Skyworks Solutions, Inc. 530CA33M3333DG
530CA33M3333DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD