525L19210ITR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
525L19210ITR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 19.2 MHZ CLPSNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
RoHS :
Non-Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Brand :
CTS Electronic Components
Series :
525
Frequency Stability :
±1ppm
Function :
Current - Supply (Max) :
2mA
Packaging :
Reel
Product Status :
Active
Output Format :
Clipped Sine Wave
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
19.2 MHz
Base Resonator :
Crystal
Subcategory :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
TCXO
Ratings :
CTS
Product Type :
TCXO
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply :
3.3V