520T20HT19M2000
Mfr.Part #
520T20HT19M2000
Description
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Output :
Clipped Sine Wave
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±2PPM
Current - Supply (Max) :
2mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Frequency :
19.2MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
2.8V
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.8V
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
19.2MHz