520R10CT20M0000
Mfr.Part #
520R10CT20M0000
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Current - Supply (Max) :
2mA
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
TCXO
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±1ppm
Published :
Operating Frequency :
20MHz
Voltage - Supply :
3V
Series :
520
Frequency :
20MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C