520R05CT38M4000
Mfr.Part #
520R05CT38M4000
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Oscillators
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Frequency :
38.4MHz
Current - Supply (Max) :
2.5mA
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Voltage - Supply :
3V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
4
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Type :
TCXO
Supply Voltage :
3V
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Frequency :
38.4MHz