520N15CT16M3677
Mfr.Part #
520N15CT16M3677
Description
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ SNWV
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Current - Supply (Max) :
2mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Frequency :
16.367667MHz
Type :
TCXO
Frequency Stability :
±1.5ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
16.3677MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Supply Voltage :
2.5V