520M25CT40M0000
Mfr.Part #
520M25CT40M0000
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
40MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
Clipped Sine Wave
Series :
520
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
TCXO
Current - Supply (Max) :
2.5mA
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Published :
Frequency Stability :
±2.5ppm