520M25CT16M3690
Mfr.Part #
520M25CT16M3690
Description
XTAL OSC TCXO 16.3690MHZ SNWV
16 Weeks
Output :
Clipped Sine Wave
Type :
TCXO
Frequency :
16.369MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Series :
520
Frequency Stability :
±2.5ppm
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
2mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm