520M20HA19M2000
Mfr.Part #
520M20HA19M2000
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
19.2MHz
Control Voltage-Min :
0.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-10°C~60°C
520
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
1.8V
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
1.5V
Number of Terminations :
4
Current - Supply (Max) :
2mA
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Pbfree Code :
Type :
VCTCXO
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency Stability :
±2PPM
Published :
Operating Frequency :
19.2MHz