520M15HT40M0000
Mfr.Part #
520M15HT40M0000
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
Oscillators
Output :
Clipped Sine Wave
Type :
TCXO
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency :
40MHz
Mounting Type :
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Supply Voltage :
1.8V
TR, 7 INCH
Published :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±1.5ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Current - Supply (Max) :
2.5mA
Operating Frequency :
40MHz