520M15DA19M2000
Mfr.Part #
520M15DA19M2000
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency Stability :
±1.5ppm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
1.5V
Current - Supply (Max) :
2mA
Supply Voltage :
1.8V
Number of Terminations :
4
Published :
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
19.2MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
16 Weeks
Control Voltage-Min :
0.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
VCTCXO
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Crystal
Output :
Clipped Sine Wave
Frequency :
19.2MHz