520M15CT20M0000
Mfr.Part #
520M15CT20M0000
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Current - Supply (Max) :
2mA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Frequency :
20MHz
Supply Voltage :
1.8V
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±1.5ppm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Frequency :
20MHz
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm