520M10HT19M2000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
520M10HT19M2000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Frequency Stability :
±1ppm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
19.2MHz
Number of Terminations :
4
Type :
TCXO
Published :
Supply Voltage :
1.8V
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
520
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
19.2MHz
Output :
Clipped Sine Wave
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
2mA