520M05HT16M3677
Mfr.Part #
520M05HT16M3677
Description
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ SNWV
Voltage - Supply :
1.8V
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Output :
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max) :
2mA
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
16.367667MHz
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Supply Voltage :
1.8V
Series :
520
Operating Frequency :
16.3677MHz
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Frequency Stability :
±500ppb
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm