51EP30-01B12N
Mfr.Part #
51EP30-01B12N
Description
SWITCH ROTARY PC MOUNT, 30 DEG 1
Product Category :
Package :
Bulk
Termination Style :
PC Pin
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Base Product Number :
51EP30
Voltage - Rated DC :
28V
Angle of Throw :
30°
Factory Lead Time :
16 Weeks
12
Number of Poles per Deck :
1
Actuator Type :
Flatted (4mm Dia)
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Circuit per Deck :
SP12T
Voltage Rating - DC :
28V
Depth Behind Panel :
13.64mm
Actuator Length :
9.53mm
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Panel Cutout Dimensions :
Voltage Rating - AC :
115V
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Voltage - Rated AC :
115V
Index Stops :
FIXED
Contact Material :
Datasheets
51EP30-01B12N
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"