51CT30-01B12N
Mfr.Part #
51CT30-01B12N
Gold
Feature :
Process Sealed
Voltage Rating - DC :
28V
Depth Behind Panel :
18.77mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length :
9.53mm
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
RoHS :
Details
Voltage - Rated AC :
115V
Features :
Process Sealed
Base Product Number :
51CT30
Voltage Rating - AC :
115V
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Voltage - Rated DC :
28V
Datasheets
51CT30-01B12N
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"