51CPT30-01B12S
Mfr.Part #
51CPT30-01B12S
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Depth Behind Panel :
14.63mm
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Voltage Rating - AC :
115V
Index Stops :
FIXED
Voltage - Rated DC :
28V
Actuator Length :
9.53mm
Voltage - Rated AC :
115V
Voltage Rating - DC :
28V
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Datasheets
51CPT30-01B12S
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"