51968-10014800AALF
Mfr.Part #
51968-10014800AALF
Description
CONN RCPT 148POS EDGE MNT
Length :
110.49mm
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Pitch :
0.100 2.54mm
Min Operating Temperature :
-20°C
Max Operating Temperature :
105°C
Feature :
Board Lock, Guide Pin
Number of Positions :
148
Operating Temperature :
-20°C~105°C
RoHS Compliant
Number of Contacts :
148
4
PwrBlade® Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 148 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Board Edge, Through Hole, Right Angle