51967-10012800ACLF
Mfr.Part #
51967-10012800ACLF
Description
CONN RCPT 128POS PCB
Pitch :
0.100 2.54mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Feature :
Guide Pin
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Flammability Rating :
UL94 V-0
Depth :
11.94mm
Number of Contacts :
128
Series :
PwrBlade®
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Orientation :
Straight
Min Operating Temperature :
-20°C
Number of Terminations :
128
Contact Plating :
GXT, Gold
Termination :
Solder
Max Operating Temperature :
105°C
Packaging :
Tray
Number of Rows :
4
Mount :
Through Hole
Color :
Black
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Housing Material :
Thermoplastic
Number of Positions :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions Loaded :
All
Length :
97.79mm
Radiation Hardening :
No
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
PwrBlade® Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 128 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Through Hole