51965-10012800ACLF
Mfr.Part #
51965-10012800ACLF
Description
CONN HEADER 128POS PCB
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-20°C
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Pitch :
0.100 2.54mm
Connector Type :
Header, Male Pins
Number of Positions :
128
Feature :
Mating Guide
PwrBlade® Series Header, Male Pins Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 128 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Through Hole