51750-028PGSALF
Mfr.Part #
51750-028PGSALF
Description
CONN RCPT BLADE PWR 28POS PCB
Mounting Type :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-20°C
Feature :
Guide Pin
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Termination :
Press-Fit
Mount :
Through Hole
Pitch :
0.100 2.54mm
Contact Layout, Typical :
24 Signal, 4 Power
Max Operating Temperature :
105°C
Number of Positions :
28
Black
Datasheets
51750-028PGSALF
PwrBlade® Series Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets Press-Fit Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 28 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Through Hole