516FDA000260AAGR
Mfr.Part #
516FDA000260AAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 2.5V 6SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
0.26MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency - Output 1 :
148.35165MHz 148.5MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
LVDS
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency-Min :
0.1MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCXO
Operating Frequency-Max :
250MHz
Number of Terminations :
6
Series :
Si516
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power Supplies :
2.5V
Height :
0.071 1.80mm
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
26mA
Function :
Enable/Disable
Datasheets
516FDA000260AAGR
Skyworks Solutions, Inc. 516FDA000260AAGR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD