516FDA000260AAG
Mfr.Part #
516FDA000260AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 2.5V 6SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
0.26MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Supply (Max) :
26mA
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Power Supplies :
2.5V
Operating Frequency-Min :
0.1MHz
Series :
Si516
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Output :
LVDS
Frequency - Output 1 :
148.35165MHz 148.5MHz
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency-Max :
250MHz
Type :
VCXO
Datasheets
516FDA000260AAG
Skyworks Solutions, Inc. 516FDA000260AAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD