515BDA27M0000AAGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515BDA27M0000AAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
4 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Type :
VCXO
Symmetry-Max :
52/48%
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
27MHz
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.8ns
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
27MHz
Control Voltage-Min :
0.33V
Series :
Si515
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Control Voltage-Max :
2.97V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Supply Voltage :
3.3V