515BCA236M500AAG
Mfr.Part #
515BCA236M500AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 236.5000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Linearity :
5%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.8ns
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Control Voltage-Min :
0.33V
Control Voltage-Max :
2.97V
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
236.5MHz
Frequency :
236.5MHz
Surface Mount :
yes
VCXO
Fall Time-Max :
0.8ns
Symmetry-Max :
52/48%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA