515BCA180M000BAGR
Mfr.Part #
515BCA180M000BAGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 180.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Control Voltage-Max :
2.97V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
180MHz
Fall Time-Max :
0.8ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Rise Time-Max :
0.8ns
Linearity :
5%
Current - Supply (Max) :
26mA
Voltage - Supply :
3.3V
Control Voltage-Min :
0.33V
Supply Voltage :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
180MHz
Symmetry-Max :
52/48%
Series :
Si515
Datasheets
515BCA180M000BAGR
Skyworks Solutions, Inc. 515BCA180M000BAGR
515BCA180M000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD