515BCA176M500AAG
Mfr.Part #
515BCA176M500AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 176.5000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Factory Lead Time :
6 Weeks
LVDS
Rise Time-Max :
0.8ns
Operating Frequency :
176.5MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Reach Compliance Code :
Compliant
Linearity :
5%
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
176.5MHz
JESD-609 Code :
e4
Type :
VCXO
Control Voltage-Min :
0.33V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Series :
Si515
Control Voltage-Max :
2.97V
Fall Time-Max :
0.8ns
Supply Voltage :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
26mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Symmetry-Max :
52/48%
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Datasheets
515BCA176M500AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515BCA176M500AAG
515BCA176M500AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD