515BBA122M880AAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
515BBA122M880AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.33V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Output :
LVDS
Series :
Si515
Operating Frequency :
122.88MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Rise Time-Max :
0.8ns
JESD-609 Code :
e4
Symmetry-Max :
52/48%
Packaging :
Strip
Frequency :
122.88MHz
Linearity :
5%
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Current - Supply (Max) :
26mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Fall Time-Max :
0.8ns
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
2.97V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
515BBA122M880AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515BBA122M880AAG
515BBA122M880AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD