515ADB173M370AAG
Mfr.Part #
515ADB173M370AAG
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 173.3700MHZ LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminations :
6
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
46mA
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVPECL
Operating Frequency :
173.37MHz
Power Supplies :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
173.37MHz
Datasheets
515ADB173M370AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515ADB173M370AAG
515ADB173M370AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD