515ACB44M1000AAG
Mfr.Part #
515ACB44M1000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 44.1000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Power Supplies :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
44.1MHz
Current - Supply (Max) :
46mA
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Number of Terminations :
6
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency :
44.1MHz
Datasheets
515ACB44M1000AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515ACB44M1000AAG
515ACB44M1000AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD