515ACAM100000AAG
Mfr.Part #
515ACAM100000AAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000KHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Control Voltage-Min :
0.33V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Fall Time-Max :
0.565ns
Function :
Enable/Disable
Series :
Si515
Mounting Type :
Surface Mount
Linearity :
5%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
0.1MHz
Current - Supply (Max) :
46mA
Rise Time-Max :
0.565ns
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCXO
Control Voltage-Max :
2.97V
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
100kHz
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm