515ABA155M520AAG
Mfr.Part #
515ABA155M520AAG
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
46mA
Type :
VCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Strip
Number of Terminations :
6
Frequency :
155.52MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Power Supplies :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Compliant
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
155.52MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
515ABA155M520AAG
Skyworks Solutions, Inc. 515ABA155M520AAG
515ABA155M520AAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD