514BBB001011BAG
Mfr.Part #
514BBB001011BAG
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Additional Feature :
TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TRAY
Packaging :
Strip
Symmetry-Max :
52/48%
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
148.5MHz
Current - Supply (Max) :
23mA
Frequency :
148.5MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rise Time-Max :
0.8ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable (Reprogrammable)
Fall Time-Max :
0.8ns
Frequency Stability :
±25ppm
Datasheets
514BBB001011BAG
Skyworks Solutions, Inc. 514BBB001011BAG
514BBB001011BAG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD