514BAA000110CAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
514BAA000110CAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
3.2 mm x 2.5 mm x 1.1 mm
Datasheet
Download
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; I2C P
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Absolute Pull Range (APR) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Length :
3.2 mm
Height :
1.1 mm
Current Rating :
19 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Output Format :
LVDS
Package / Case :
3.2 mm x 2.5 mm x 1.1 mm
Series :
Si514
Product Status :
Active
Packaging :
Cut Tape
Frequency :
0.1 MHz to 250 MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
100 PPM
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Product :
Programmable XO Oscillators
Width :
2.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Output :
LVDS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Load Capacitance :
15 pF
Base Resonator :
Crystal
Mounting Style :
SMD/SMT
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
23mA
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Type :
Differential/Single-Ended
Datasheets
514BAA000110CAG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 514BAA000110CAG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:3.2 mm x 2.5 mm x 1.1 mm, Output:LVDS, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Type:Differential/Single-Ended, 514BAA000110CAG pinout, 514BAA000110CAG datasheet PDF, 514BAA000110CAG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 514BAA000110CAG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 514BAA000110CAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD