514BAA002305AAG
Mfr.Part #
514BAA002305AAG
Package / Case
7 mm x 5 mm x 1.8 mm
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; I2C P
Oscillators
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Mounting Style :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Package :
Strip
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height :
1.8 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
RoHS :
Details
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Frequency Stability :
100 PPM
Length :
7 mm
Frequency :
0.1 MHz to 250 MHz
Ratings :
Load Capacitance :
15 pF
Package / Case :
7 mm x 5 mm x 1.8 mm
Type :
Differential/Single-Ended
Absolute Pull Range (APR) :
Termination Style :
SMD/SMT
Current Rating :
19 mA
Width :
5 mm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Product :
Programmable XO Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
23mA
Output Format :
LVDS
Datasheets
514BAA002305AAG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 514BAA002305AAG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Output:LVDS, Package / Case:7 mm x 5 mm x 1.8 mm, Type:Differential/Single-Ended, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, 514BAA002305AAG pinout, 514BAA002305AAG datasheet PDF, 514BAA002305AAG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 514BAA002305AAG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 514BAA002305AAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD