511DAB10M0000CAG
Mfr.Part #
511DAB10M0000CAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Series :
Si511
Packaging :
Cut Tape
Load Capacitance :
15 pF
Length :
3.2 mm
Spread Spectrum Bandwidth :
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±50ppm
Ratings :
Height :
1.1 mm
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output Format :
HCSL
Frequency :
10 MHz
Product Status :
Active
Package :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Current - Supply (Max) :
44mA
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
HCSL
Type :
Differential/Single-Ended
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Datasheets
511DAB10M0000CAG
Skyworks Solutions, Inc. 511DAB10M0000CAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD